Blog Siteleri Hakkında Herşey

Blog siteleri hakkında bilgi vermeden önce bunları çeşitli kategorilere ayırdık.

– Blog Nedir?

-Blog Sitelerinin Önemi?

-Hangi Konuda Blog Sitesi Açmalıyım?

-Blog Sitelerinden Nasıl Para Kazanılır?

-Blogumuzu nasıl ilgi çekici bir hale getirebiliriz?

-Blog sitemin adı ne olmalı?

Blog Nedir?
Blog sitesi bir kişinin belli bir konu hakkında yazdığı yazılardan oluşmuş websitesidir.Blog sitesi konuları sağlık,eğitim,emlak,oyun,teknoloji gibi belli sınırlarda olabileceği gibi genel bir blogda olabilir.

Blog sitesinde yazılar genelde yeniden eskiye doğru sıralanır.Yazılan yazıların altında okuyucular için yorumlar bulunur.Yorumlar blog sitesi için büyük öneme sahiptir.Blog sitesinin en önemli özelliğide samimi bir uslubla yazılıyor olmasıdır.

Blog Sitelerinin Önemi Nedir?
Blog siteleri nasıl olduda son yıllarda bu kadar önem kazandı?İsmi nasıl bu kadar duyulur oldu?Onemi nedir?Nicin gereklidir?Iste simdi bu sorulara cevap vermeye calisacagim.

Son yıllarda Blog sitelerinin bu kadar önem kazanmasının başlıca sebebi Google’in artık internet sitelerinin sıralama anlayışında degisiklige gitmesi.Buna göre artık sitesini açıp Google’da ilk sıralara çıkmış dahada hiçbir değişikliğe gitmemiş 2-3 senedir aynı olan siteler değil.İçeriğini günü gününe güncelleyen siteler önem kazandı.Buda blog sitesinin önemini artırdı.

Blog sitesinin bir diğer farkıysa uslubu.Blog sitelerinde yazılar doğal samimi bir uslubla yazılır.Deneyimlerden tecrübelerden bahsedilir.Buda insanların blog sitelerinin tercih etmesinin bir diğer sebebi.

Ayrıca blog siteleri normal sitelere göre Google’da daha çabuk indexlenir,bu sayede de diğer sitelere karşı bir adım önde başlayabilirsiniz.

Hangi Konuda Blog Sitesi Açmalıyım?

Blog sitesi kurmaya karar verdiniz ancak hangi konuda blog açacağinizi bulamadiniz.Oncelikle şunu belirtmek istiyorumki blog siteleri yazarın kendi yazdığı yazılardan oluşmalıdır,yani başka sitelerden kopyala-yapıştır yaparak bir yerlere gelmeniz mümkün değil.Bu yüzden bloğunuzu bilgi sahibi olduğunuz,sevdiğiniz,konu hakkında yazı yazarken sıkılmayacağınız konulardan seçmelisiniz.

Hiçbir blog sitesi açılır açılmaz ziyaretçi akınına uğramaz,hergün yazacağınız makalelerle ziyaretçi sayınızı günden güne artırabilirsniz,ama tekrardan söylemek istiyorumki blog sitenizin konusu sevdiğiniz yazı yazarken sıkılmayacağınız konular olmalıdır.

Sağlık,eğitim,teknoloji,edebiyat,spor belli başlı blog konularıdır.Örneğin yemek yapmayı çok seven biriyseniz yemektarifleri konulu bir blog sitesi açabilir yemek tariflerini blogunuzda anlatabilirsiniz.Eğer benim belli bir konuda uzmanlığım yok herşeyden azar azar biliyorum dersenizde genel bir blog sitesi açabilirsniz.

Blog Sitelerinden Nasıl Para Kazanılır?
Blog sitelerinden para kazanmanın iki yolu var.Birincisi google adsense gibi şirketlerden alacağınız reklamlarla tık başına para kazanmak ikincisi ise blog sitenizin konusuna uygun olarak bazı kurum ve kuruluşların sponsorlukları.

Blog sitemin adı ne olmalı?
Blog sitesinin adını seçerken dikkat edilmesi geren husus özgünlüktür önemli olan özgün farklı bir isim bulabilmektir.Blog sitesinin adı,sitenin konusuyla paralel olmalıdır.Sitenin adını birkere gören okuyucunun birkaç gün sonra dahi o adı hatırlıyor olması site için önemlidir.

Blog Sitemi Nasıl İlgi Çekici Hale getirebilirim?
Blogu oluşturduktan sonra tabiki bir okuyucu kitlesine ihtiyaç var.Blog sitesine sürekli ziyaretçi alabilmek içinde ilgi çekici bir içeriğe ihtiyaç var.Blogunuzun içeriğini okuyucuya karşı ilgi çekici hale getirebilmek için içeriğin heryerde bulunandan farklı yazarın tecrübelerine dayalı olması gerekmektedir.Bir başka önemli konuda güncelliktir.Ayda 3 tane konu yazılan bir blog günde 3 tane yazı yazılan bir blogtan daha az takip edilecektir…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s